Fakta a čísla

Každá vize má svůj příběh, a ten náš začal před více než 60 lety. Od té doby se naše inovace a úspěchy staly mezníky v zubním lékařství po celém světě. Společnost Straumann vznikla jako rodinný podnik a rozrostla se ve veřejnou holdingovou společnost, která dnes sdružuje mnoho špičkových a talentovaných firem po celém světě. Naší vizí vždy bylo přinášet nejen úsměvy, ale trvalé sebevědomí zubním lékařům, pacientům, zaměstnancům, partnerům, síti zubařských zařízení i celosvětové komunitě. 

Jakožto přední poskytovatel technologií pro zubní lékařství je společnost Straumann vyhlášená svými inovacemi a kvalitou, které jsou podloženy vědeckými důkazy. Abychom své poslání dovedli ještě dál, spojila se společnost Straumann a její partneři do skupiny Straumann Group. Zastřešením mezinárodních značek zvyšujeme kvalitu a podporujeme globální excelenci v zubním lékařství. Díky naší průkopnické firemní kultuře, která podporuje kreativitu a učení, se v naší společnost prolínají: celosvětový záběr, zkušenosti, dědictví, inovativní technologie a nadaní odborníci, kteří přispívají ke zvyšování sebevědomí a zlepšování zubní péče v celém světě. Tento výrazný odkaz staví na spolupráci s předními klinikami, ústavy, univerzitami, sítěmi zdravotnických zařízení a komunitami. Skupina Straumann Group se věnuje výzkumu, vývoji, výrobě a dodávkám dentálních implantátů, nástrojů, protetických pomůcek, biomateriálů a digitálních řešení, které slouží k ochraně, regeneraci, obnově a náhradě zubů, a to vše v úzké spolupráci s předními klinikami, ústavy, univerzitami, sítěmi zdravotnických zařízení a komunitami.

Ústředí skupiny je ve švýcarské Basileji a skupina celosvětově zaměstnává přibližně 5 000 lidí po celém světě. Její produkty, řešení a služby jsou dostupné ve více než 100 zemích prostřednictvím sítě distribučních poboček a partnerů, kteří zastupují globální značky Straumann, Neodent, Medentika a další společnosti, které skupina zcela nebo částečně vlastní.

 

Klíčové údaje

Věděli jste?

1 sekunda

Podle objemů prodávaných produktů je na světě každou sekundu někdo ošetřen produktem ze skupiny Straumann Group. 

20+ milionů

Doposud bylo ve světě zavedeno více než 20 milionů implantátů značek Straumann.

97–100 %

Toto je míra úspěšnosti a životnosti implantátů Straumann na základě několika studií.*