Postup – od diagnózy po následnou péči


Diagnóza a rozhodování

Zubní lékař pořídí rentgenové a CT snímky. Po získání informací jsou posouzeny možnosti léčby. Než učiníte rozhodnutí, lékař s vámi otevřeně prodiskutuje výhody a nevýhody různých řešení, abyste byli dobře informováni o všech aspektech postupu.

Dostatek kosti: nezbytný předpoklad. Pacient musí mít dostatek kosti, aby mohla být implantace provedena. Existují pacienti, kteří mají kosti nedostatek a kost je nutné zvětšit, například pokud zub chybí už dlouho a čelist už ustoupila.

Vložení implantátu

Dentální implantát se vkládá chirurgicky při lokálním umrtvení. Na implantát lze při zákroku umístit dočasnou náhradu na dobu potřebnou k hojení.

Fáze hojení

Fáze hojení obvykle trvá od několik týdnů do několikaměsíců. V této době kost v ideálním případě kolem implantátu doroste a spojí se s povrchem implantátu – dojde k procesu označovanému jako oseointegrace. Ve fázi hojení je velmi důležité dodržovat správnou ústní hygienu. Po zhojení se tento umělý kořen chová jako základna pro upevnění jednotlivých korunek, zubních můstků nebo celých zubních protéz.

Náhrada je upevněna

K výrobě korunky, můstku nebo náhrady používá zubní laboratoř otisk místa implantátu. Jakmile se implantát zhojí, nasadí zubní lékař náhradu.
Následná péče

Implantáty jsou vynikající volbou a investicí do vašeho zdraví. Při správné péči mohou vydržet celý život. Pro dosažení dlouhé životnosti je nutné se o implantát starat. Podobně jako u přirozených zubů vyžadují implantáty stejné pravidelné prohlídky a pečlivé dodržování ústní hygieny. Pokud se budete těmito pokyny řídit, mohou vaše implantáty vydržet desítky let.