Hlavní výhody dentálních implantátů


Dentální implantát se spojí splyne s vaším tělem

I ty nejlepší protézy budou vždy cizím předmětem, který vyžaduje značnou péči. Oproti tomu dentální implantát je pouze umělý kořen, který se po zhojení spojí splyne s tělem a chová se přirozeně.

Dentální implantáty nenarušují stavbu tváře.

Implantáty přenáší síly působící při žvýkání na kost čelisti. To ovšem neplatí, pokud vám zub chybí nebo pokud používáte konvenční zubní protézu. Pokud tyto síly přestanou na kost působit, kost postupně ustupuje a tvar vaší tváře se mění.

Dentální implantáty zachovají váš úsměv.

Funkčnost a vizuální vzhled jdou ruku v ruce: náhrada nasazená na implantát vypadá jako přirozený zub – není zde žádný viditelný rozdíl a není vyžadována zvláštní péče.

Budete se cítit pohodlněji při mluvení, při úsměvu i při jídle.

S dentálními implantáty není nutné používat patrové destičky, které jsou u konvenčních náhrad nezbytné. Budete se cítit pohodlněji při mluvení, při úsměvu i při jídle.
Vaše zuby není nutné zbrousit.

U konvenčního můstku je třeba zbrousit zdravé sousední zuby napravo i nalevo od chybějícího zubu, aby vytvořily oporu pro můstek. Při zacelení mezery použitím implantátu nejsou sousední zuby zasaženy a přirozená zubovina zůstane nedotčena.