Straumann Group'ta kadınların liderliğini geliştirme

Çok yönlülük önem verdiğimiz bir konudur çünkü çok yönlü bir ekip bize değer katıp giderek çok yönlü bir müşteri tabanına hizmet verme yeteneğimizi destekler.

Straumann Group'ta yaş, cinsiyet, köken ve eğitim açısından çok yönlülüğü izleriz. Cinsiyet çok yönlülüğü özellikle güçlüdür ve kadınlar çalışanların %45'ini oluşturur. Yönetim ve liderlik pozisyonlarında kadınlar %31'i oluşturuyor - ve son yıllarda giderek artıyor - ancak kadınların liderlikteki gücünü daha da arttırmak istiyoruz.

Şirketimiz zaten “WIN” – “Diş Hekimliğinde Kadınlar” inisiyatifimiz – yoluyla çok yönlülüğü güçlendirmek üzere harekete geçmişti ama şimdi liderlik rollerinde kadınlarla çok yönlülüğü daha da arttırmak üzere bir Straumann Group inisiyatifi başlattık. Bu amaçla devam edecek şekilde İsviçre şirketlerinde önde gelen pozisyonlardaki kadınların payını aktif olarak arttırma misyonuyla İsviçre ticaretinde kadınlar için bir ağ olan Advance ağına katıldık.

2018 Mayıs ayı sonunda Diş Hekimliği Hizmetleri Organizasyonu Ticari Ünitesi Başkanımız Petra Rumpf, Villeret üretim bölgemiz ve Bazel'deki İsviçre Merkezimizden 30 ilham almış ve kendini adamış kadın meslektaşlar için Basel'de (İsviçre) ilk “Straumann Kadın Pratik Çalışmasını” düzenlemiştir. 

Üç erkek meslektaşlari da katılmaya davet edilmiştir: kendileri pratik çalışma sırasındaki enerjiyi ve katılımı yakından hissetmişlerdir. Heyecanlı tartışmalarda birçok konu, iki ana hedef ile konuşulmuştur: Straumann Group'ta kadınların potansiyelini kullanmak ve kadınların gelişip ilerlemesi için çekici bir ortam sunmak. Çalışma tarzları, yapılar, süreçler, liderlik, duygular, çatışmalar, fırsatlar, riskler ve olanaklar - hiçbir şey unutulmamıştır. Mevcut iyi işleri övmek dışında tüm katılımcılar daha fazlasının yapılabileceği konusunda fikir birliğine varmışlardır. Bu pratik çalışma sadece bir açılıştır ve arkası gelecektir.

İlham vericidir, iyi düşünülmüştür ve zamanında yapılmıştır. Enerjimizi yüksek seviyede tutacağız. Önemli: Bu sadece kadınlar için bir girişim değildir. Straumann'da çalışan erkek meslektaşlarımız da bu yolculuğa katılmak, fikirlerini paylaşmak ve cinsiyet dengesini geliştirecek şekilde birlikte çalışmak üzere davet edilecektir. Bu ayrıca şirket kültürümüzün temel bir unsuru olan Oyuncu-Öğrenci Yaklaşımımızın bir parçasıdır.