Dental Wings

Dental Wings Inc. dijital diş hekimliği teknolojilerinin önde gelen bir tedarikçisidir. Çözümleri tüm dijital iş akışını kapsar – tedavi planlamadan final restorasyona, dental tarama, implant planlama, protez tasarımı, üretim ve dental profesyoneller arasında iletişim buna dahildir. Özel kişiye ait olan şirket karlıdır ve 160'dan fazla personeli ile 2016 yılında 28 milyon CAD’dan fazla ciro elde etmiştir.

2007 yılında kurulan Dental Wings'in merkezi Montreal'dedir ve Berlin, Chemnitz (D), Lyon (F) ve Shenzhen (CN)'de ofisleri bulunur. Ürünleri dünyada 45'ten fazla ülkede önde gelen dental şirketler tarafından dağıtılır. Vizyonu dijital olarak etkinleştirilmiş dental profesyonellerin en büyük global ağını kurmak ve kendilerini hastalara sağladıkları hizmetlerin etkinliği, kalitesi ve karlılığını arttıran diagnostik, tasarım ve üretimle ilgili araçlarla donatmaktır.

Straumann ilk kez 2011 yılında %30'luk bir pay satın alarak Dental Wings'te yatırım yapmış ve bunu 2015 yılında %55'e ve 2017 yılında tümüyle satın almaya dönüştürmüştür.