Mikro-makro závit pro rychlou osteointegraci

Zdroje

S vysoce inovativní řadou protetiky Microcone budete schopni zvládat všechny protetické indikace. Vysoce přesné kónické spojení implantátu a abutmentu lze bezpečně upevnit, čímž se zabrání mikropohybům mezi implantátem a abutmentem. 

K dispozici je široké spektrum abutmentů pro náročné případy. Korunky, můstky nebo snímatelná protetika – budete mít k dispozici kompletní škálu protetických indikací Microcone. 

Microcone – mikro-makro závit pro rychlou osteointegraci


Mikro-makro-zavit

Unikátní vysoce komplexní samořezný mikro-makro závit implantátu podporuje optimální permanentní apozici kostních buněk a jejich retenci nejenom v krestální oblasti, ale po celém povrchu implantátu. Kontinuální přítomnost mikrozávitu na stranách makrozávitu a v kořeni závitu vytváří maximální možný kontaktní povrch s kostí. Při subkrestálním zavedení tudíž dochází ke kombinaci kónického těsného spoje a nahromadění kosti nad krčkem. Spolu s biologicky optimálními rozměry koronálního mikrozávitu zajišťuje kónický spoj permanentní ukotvení. Vzniká tak podpora pro měkké tkáně a trvalou červenou a bílou estetiku. Struktura závitu určená k atraumatickému zavádění snižuje riziko střední až dlouhodobé kompresivní nekrózy na minimum.


Emergence profil

Přirozené tvarování emergence profilu protetiky je dalším stavebním kamenem zajišťujícím předvídatelné estetické výsledky a dlouhodobou úspěšnost léčby v kombinaci se všemi ostatními výjimečnými vlastnostmi implantátu. Zachovává dásně a u všech indikací vychází z biologických principů. V neposlední řadě zajišťuje ideální manipulaci s protetikou.


Povrch

Vysoce čistý, pískovaný a kyselinou leptaný povrch pokrývá celou délku implantátu až k patce implantátu. Má ideální rozměry mikro i makro zdrsnění umožňující apozici buněk formujících kost. Systém tak podporuje optimální, a hlavně spolehlivou dlouhodobou osteointegraci implantátu. V kombinaci s koronálním mikrozávitem a kónickým povrchem zajišťuje výjimečnou tvorbu kosti v krestální oblasti, od krčku implantátu k rozhraní. 

  • Průměry implantátu 3 až 5 mm 
  • Délky implantátu 6,5 až 15 mm 

Pět průměrů implantátu a šest délek implantátu nabízí optimální rozměry implantátů pro každou indikaci. Průměr implantátu 3 mm (dvoudílný) umožňuje zavedení do úzkých mezizubních štěrbin na horní i dolní straně i u středních řezáků.