MEDENTiKA® Tarihi

MEDENTiKA® dijital diş hekimliğinin öncü firmalarındandır. Medentika verimliliği artırmak için diş hekimliği profesyonellerine, tedavilerinde esneklik ve özgürlük tanıyan dijital diş hekimliğini günlük iş akışlarının bir parçası haline getirmeyi hedefler. Yolculuğumuz nasıl mı başladı:

MEDENTiKA®'nın kuruluşu

MEDENTiKA® 2005 yılında Bernd Gaddum, Frank Fix & Jürgen Kälber tarafından Hügelsheim, Almanya'da kurulmuştur. Şirketin yola çıkış amacı yüksek kaliteli ürünlerin uygun bir fiyata sunmaktır. Güncel vizyon ve misyonumuz için okumaya devam edebilirsiniz.

Titanium Base'in Doğuşu

2007 yılında MEDENTiKA®'nın ilk titanium base'i pazara sunulmuştur. Bu ürünün lansmanı ile birlikte ilk adım atılmış oldu. Fakat ardından gelen yenilikler ve ürünler ise bunun sadece başlangıç adımı olduğunun bir göstergesidir.

 

#Tutku

MEDENTiKA® MPS Kataloğu

«MEDENTiKA®'yı hıza ve başarıya olan tutkumuz, hassasiyet ve ekip çalışması ile yarattık. Diş hekimliğinin çehresini 15 yılda değiştirdik.»

#Hassasiyet

Öncelikli olarak sadece MPS sistemine odaklandık fakat kullanıcılarımızdan gelen geri bildirimler ve talepler doğrultusunda 2009 itibari ile ilk üstün hassasiyete sahip implantımızı geliştirdik.

Güncel İmplant Portföyümüz

Şu an itibari ile implant porföyümüzde 4 farklı implant sistemi bulunmaktadır.

Titanium Base 2. Nesil

2011 yılında 2. jenerasyon titanium base geliştirildi. Gelişmiş sistemde 2 baca yüksekliği ve bu yüksekliklere adapte edilmiş çıkış profilleri ile daha fazla çeşitlilik sunduk.

 PreFace abutmentlar- Dijital Alanda Oyunun Kuralları Değişiyor!

2013 yılında MEDENTiKA® Preface abutmentlarımızı geliştirdik. Bu abutmentlar sektörel anlamda oyunun kurallarını değiştiren bir yeniliktir. Bu ürünler krom kobalt ve titanyum olarak bulunmaktadır.

Straumann tarafından satın alınma

2013 yılında Straumann, MEDENTiKA®'nın hisselerinin çoğunluğunu satın aldı. Entegrasyonun nasıl ilerlediğini görmek için okumaya devam edin!

İlk Üretim Tesisi - Renningen

Firma olarak büyüdükçe daha fazla kapasite ihtiyacı açığa çıktı. Bu sebeple ilk üretim tesisimiz olan ve Stuttgart yakınlarında olan Renningen'i inşa ettik. Bu sayede "Alman Malı" felsefemizi daha net dile getirebildik.

#Made in Germany

Novaloc® ve Optiloc®

2016 yılında Optiloc® ve Novaloc® çoğu implant sistemi için lanse edildi. ADLC (Elmas sertliğinde karbon kaplama) yüzeyi sıradışı özelliklere sahipti.

Straumann Group Üyesi

2016 yılında MEDENTiKA® bir Straumann Group üyesi oldu.

#Teamwork

Kademeli olarak ürünlerimizi sizler için sürekli geliştirip mükemmelleştiriyoruz. Aynı zamanda her zaman sizlerden gelen geri bildirimleri dinliyoruz.

Titanium ASC Flex

2018 yılından beri bir sanat eseri olan titanium base ASC Flex, açılı vida yolu, 4 freze edilebilir baca yüksekliği ve optimize, ince çıkış profili sayesinde maksimum tedavi esnekliğini sunuyor.

MEDENTiKA® Titanium Base -  Diş Hekimliğinde Devrim!

Yeni Üretim Tesisi ve MedentiTEC

Yeni üretim tesisimiz 2020 yılında Calw bölgesinde yaklaşık 11,700m² alana inşa edildi. Tesisimiz içerisinde bulunan eğitim salonu MedentiTEC, tüm üretim tesisini rahatça gözlemlemeye izin veren panaromik camları ve üretim tesisi üzerinde bulunan konumu ile benzersiz bir deneyim sunar.

Tüm MEDENTiKA® CADCAM kütüphanelerini tek bakışta keşfedin

MEDENTiKA® -  laboratuvarlar tarafında sevilen, hekimler tarafından değer verilen ve hastalar tarafından tercih edilen bir markadır.

#Hız

Bizimle irtibat kurun

Yorumlarınız ve fikirlerinizi duymayı heyecanla bekliyoruz ve olabilecek herhangi bir sorunuzu yanıtlamaktan mutlu oluruz.

Veri kullanımı sözleşmesi*
Lütfen yukarıdaki kodu tekrar girin

* zorunlu alan