Medentika yeni üretim tesisinde çalışmaya başlıyor

Medentika, Calw yakınında Altburg'daki yeni üretim tesisine planlanandan önce taşınmıştır. Temel atma töreni Kasım 2019'da yani bir buçuk yıldan kısa bir süre önce gerçekleşmiştir. Covid-19 pandemisine rağmen Würzbacher Kreuz endüstriyel bölgesindeki yeni inşaat zamanında tamamlanmıştır. Üretim Başkanı Marcel Kiefer “Bu büyüklükte bir şirket taşınması katı güvenlik önlemleri altında son derece zordur – ancak her şey iyi gitti ve herhangi bir belirgin kesinti olmadan çalışmaya devam edebildik – ve artık 3.500 m2 alana sahip yeni üretim tesisindeyiz” demektedir. 38 çalışan Renningen'deki önceki tesisten Altburg'a geçti. Ve bu sadece bir başlangıç: sadece bu yıl, şirket 15 yeni çalışanla saflarını yükseltmeyi planlıyor.

Yönetici Müdür Bernd Gaddum &İmplant protezleri yıllardır önemi artan bir alan. Bu durum Medentika'da giderek artan taleple kendini gösteriyor. Beklentiler yüksek – yeni son teknolojik tesis doğru bir adımdı ve merkezi Hügelsheim'da olan Medentika GmbH geleceğini güvence altına almak gerekiyordu” demektedir. Yeni tesisler eski tesise göre daha fazla üretim kapasitesine sahip olmakla kalmıyor. aynı zamanda yeni makineler ve en son teknolojiyi barındırırken, üretim ve süreçler daha sürdürülebilir ve verimli hale geliyor. Enerji üretimi söz konusu olduğunda binanın kendisi de son teknoloji ürünüdür: Siteyi çalıştırmak için kullanılan elektriğin çoğu, sahadaki fotovoltaik sistemler tarafından üretilir. Dahası, bir ısı geri kazanım sistemi, üretim makinelerinden gelen ısı enerjisinin binaları ısıtmak için kullanılması anlamına gelir. Yeni üretim sahasında ayrıca, merkezinde &şeffaf üretim& manzaralı eğitim odası olan bir eğitim merkezi bulunmaktadır. 

Taşınmayla birlikte yasal durum da değiştirilmiştir. 1 Ocak 2021 tarihinde önceden Medentika CNC GmbH olarak bilinen üretim şirketi Medentika GmbH şirketiyle birleştirilmiştir.