İnce ve kalıcı implant çözümü

Minicone, entegre protez Optiloc® patriks içeren kumlanmış ve asitle aşındırılmış, pürüzlü, kalıntısız bir yüzeye sahip tek parçalı, kök şeklinde bir implanttır.

Minicone – ince ve kalıcı implant çözümü


Entegre oktagonal

İmplantı yerleştirme aletiyle tutmak ve yerleştirmek için.


Diş eti bölgesi

Sadece diş etinin içinde veya biraz üzerinde konumlandırılabilen konik boyun bölgesi.


Değişken yerleştirme aralığı

Silindirik tasarımlı boyun bölgesi gereksinimlere veya kemik durumuna bağlı olarak kemikte veya diş etinde konumlandırılabilir. 


Makro yiv

Yivin alt ve en büyük kısmı self tapping bir makro yivdir. Progresif yiv kanatları sayesinde burası temel olarak gerekli primer stabiliteyi elde etmek üzere tasarlanmıştır.


Entegre Optiloc® dayanağı

  • ADLC kaplama
  • En iyi kayma özelliklerini kombine eden maksimum sertlik – neredeyse hiç aşınmayan dayanak

Mikro yiv

Yivin üst kısmı kemik içine gücün eşit ve nazik dağılımını sağlamak için bir mikro yivdir.


Yuvarlatılmış apeks

Minicone implantının yuvarlatılmış apeksi implant yerleştirildiğinde anatomik yapıların zarar görmesini büyük ölçüde önler.

Optiloc® Matriks Sistemi

Yeni geliştirilmiş teknolojisi ile Optiloc® Matriks Sistemi Optiloc® dayanaklarına çıkarılabilir restorasyonları sabitlemek için fabrikada üretilmiş bir bağlantı parçasıdır.

Hareket serbestisi

Optiloc® Matriksi restorasyonu yerinden oynatmadan protezin küçük hareketlerine izin verir. Ancak diğer matriks sistemlerinin aksine Optiloc® daima başlangıç pozisyonuna döner.

Mükemmel kullanımlı retansiyon parçası

Yüksek performanslı plastik PEEK'den üretilmiş retansiyon parçaları çok hassas bir şekilde üretilmiştir ve patent korumalı tasarımla lateral basıncı emebilir. Retansiyon parçaları 5 saniye içinde yerleştirilip çıkarılabilir. Çok düşük ölçü matriksi veya kullanımı kolay matriks yuva çıkarıcı gibi aksesuarlar stressiz kullanımı garanti eder.

Minimum büyüklük

Pazar liderinden ince, top şekilli ataşmanlardan daha alçak. Optimum boyutlar matriksin artık alanın minimum olduğu yerlere de yerleştirilebilmesini mümkün kılar. 

Matriks muhafaza

Çok ince titanyum matriksi muhafazalar alanın minimum olduğu yerlerde ideal çözümdür.

ADLC kaplama

ADLC (amorf elmas benzeri karbon) kaplamanın yüzey kalitesi yeni standartlar oluşturur. Optimum kaymayla kombine maksimum sertlik dayanakta aşınmayı ve retansiyon insertlerinde hasarı azaltır.

Kaynaklar