MEDENTiKA® IPS İmplant Sistemi

Yüksek hassasiyette implantlar ve yenilikçi bileşenler

MEDENTiKA® tarafından geliştirilen implant sistemleri dental klinikler ve laboratuvarların tüm ihtiyaçlarına cevap verir.

 

#Hassasiyet

4 vaka içeren Vaka Kitapçığı

4 farklı vaka sunumuyla Medentika İmplant Sisteminin tüm olanakları hakkında bilgi edinin!

Ağız ve diş sağlığı profesyonellerinin geri bildirimlerini dinledik ve bunu implantoloji tecrübemizle birleştirdik. Sonuç olarak ise kalite, zaman kazandıran ve üstün fiyat-performans oranı sağlayan çözümler sunuyoruz.

Kullanım kolaylığı

İmplant üst yapı bileşenlerimiz, sunduğu  kullanım kolaylığı ile günlük iş akışlarınıza yardımcı olur.

Sade ve etkili iş akışları

Platformumuzun geliştirilmiş işlevselliği, kullanıcılara sade ve etkili iş akışları sağlar.

Hekim ve hasta dostu

Her bir bileşenimizin tasarımı kullanıcı dostu çözümler sunmamızı sağlar.

Güvenli tedavi konsepti

İmplant Platform Sistemi tüm endikasyonlarda güvenli bir tedavi konsepti sunar.

Yeni MEDENTiKA® İmplant Paketi

Daha Hızlı. Verimli. Güvenli.

İmplant paketimiz kullanımı kolaylaştırmak için geliştirilmiştir. Yeni kompakt ambalaj, depolamayı daha verimli hale getirmek için tasarlanmıştır. Seri numarası, çap, uzunluk, implant bağlantısı ve tipi gibi önemli parametreler açıkça paket üzerinde görülebilmektedir.

Discover Medentika®’s most innovative implant system.

#Tutku

İmplant Sistemimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Bizimle iletişime geçin!​

 

Cerrahi set

Yeni Cerrahi Set, MICROCONE ve QUATTROCONE için özel olarak tasarlanmıştır.

MEDENTiKA®  Yıkama Tepsisi

Yeni Yıkama Tepsisi, yeniden işleme iş akışınızı basitleştirmek ve otomatikleştirmek için dental yıkayıcı dezenfektörlerle tamamen uyumludur.

Satın al

«Sade iş akışları zamandan tasarruf sağlar ve hastalara uyguladığınız tedavileri her açıdan geliştirir.»

Dr. med. dent. Martin Müllauer

#Güven

Üst Yapı Seçenekleri

 

 • Açık Ölçü Postu

  Ölçü, açık ölçü tekniği için hazır olarak gelen, çok hassas ve rotasyonel olarak güvenilir ölçü postları ile alınır. Uzun ve kısa seçenekleri mevcuttur.

 • Kapalı Ölçü Postu

  Ölçü, kapalı ölçü tekniği için hazır olarak gelen, çok hassas ve rotasyonel olarak güvenilir ölçü postları ve transfer kepleri ile alınır.

 • Novaloc® Dayanak

  Novaloc® dayanak, hareketli protez çözümleri için en yeni ve gelişmiş dayanaktır ve aşınmaya tamamen dayanıklı, ayna pürüzsüzlüğünde ve neredeyse elmas sertliğinde bir yüzeye sahiptir.

 • Optiloc® Dayanak

  Optiloc® dayanak, Novaloc® dayanağın avantajları ile ball attachment dayanağın gerektirdiği minimum alan ihtiyacını birleştirir. Aşınmaya tamamen dayanıklı, ayna pürüzsüzlüğünde ve neredeyse elmas sertliğinde bir yüzeye sahiptir.

 • CAD/CAM için Analog

  Çok hassas, yeniden yerleştirilebilir, radyal ve eksenel olarak mutlak sabit konuma sahip laboratuar analogları, dijital ölçü ile ilgili olarak 3 boyutlu yazdırılan modeller için özel olarak geliştirilmiştir.

 • Standart Dayanak (Düz/Açılı)

  Standart dayanaklar, estetik bakımdan dikkat isteyen bölgelerde, simante edilebilir kron ve köprüler için idealdir. Diş eti yüksekliklerinin çok seçenekli olması sayesinde, kişiye özel tasarım ihtiyacı azalır ve işlem süresi kısalır. Standart dayanaklar, düz ve açılı olarak mevcuttur.

 • Altın Döküm Dayanağı

  Altın döküm dayanağını çok yönlü uygulamak mümkündür. Oklüzel vidalı tek üye kronlar, simante edilebilir köprü restorasyonları için kişiye özel dayanaklar, teleskop tipi restorasyonda implant uyuşmazlıklarını gidermek için primer kronlar, döküm tekniği yardımıyla üretilebilir. Altın döküm dayanağı, yüksek ergime ısısına sahip kıymetli metal alaşımdan yapılan ve hazır olarak gelen döküm platformu ile eriyip yok olan plastikten yapılan vida bacasından oluşur.

 • Rotasyonel Altın Döküm Dayanağı

  Oklüzel vidalı çok üyeli restorasyonlar, döküm tekniği yardımıyla üretilebilir. Rotasyonel altın döküm dayanağı, yüksek ergime ısısına sahip kıymetli metal alaşımdan yapılan ve hazır olarak gelen döküm platformu ile eriyip yok olan plastikten yapılan vida bacasından oluşur.

 • Solid Dayanak (Düz/Açılı)

  Solid dayanak, simante edilebilir kron, köprü ve teleskop tipi restorasyonlar için kullanılabilir. Titanyum alaşım içerir ve kişiye özel olarak tıraşlanabilir. Bu sayede uygun biçim verilerek, implant eksenindeki uyuşmazlıkların giderilmesi sağlanır.

 • Zirkon Dayanak için Ti-Base

  Medentika Ti-Base’leri, çok farklı endikasyonlar ile uyumludur. Tek diş restorasyonları için, kısa ve uzun bacalara sahip (3.5 mm ve 5.5 mm) indeksli Ti-Base’lerdir.

 • Köprü ve Bar için Rotasyonel Ti-Base

  Rotasyonel Ti-Base’lerin baca yüksekliği 3.5 mm’dir. Dijital olarak orijinal Medentika kütüphanesi ya da geleneksel mum modelaj yöntemi kullanılarak, çok üyeli köprü ve bar üretimi için uygundur.

 • Tarama Postu

  Tarama postları, gerek ağız içinde gerekse model tarayıcıda kullanıma uygundur. Tüm tarama postları titanyumdan üretilir ve oldukça yüksek hassasiyet ve dayanaklılığa sahiptir. Yüzeyi, en başarılı taramanın sağlanması için özel bir kaplama ile kaplıdır. Ayrıca kolay ayırt edilebilmelerini sağlayan işaretlere sahiptir ve steril edilebilir. Tarama postları, hem Ti-Base için hem de kişiye özel MedentiCAD dayanakların tasarımı için gereklidir.

 • Titanyum ve Kobalt-Krom PreFace Dayanak

  Kazınabilir bloklar halinde, yüksek hassasiyete sahip PreFace dayanaklar. Medentika dayanaklarını dijital olarak yaratmak için gerekenler:

  1. CAD yazılımı (3Shape, Exocad, DentalWings ya da Delcam)

  2. PreFace dayanaklar için orijinal Medentika dayanak kütüphanesi

 • Multi-Unit Dayanak (Düz/Açılı)

  Multi-Unit dayanak kullanarak, üst ve alt çenede geleneksel ya da CAD/CAM yöntemiyle çok sayıda çok üyeli bar ve köprü restorasyonları üretmek mümkündür. Gerek düz gerek açılı multi-unit dayanakların 5.5 mm'ye kadar diş eti seçeneği mevcuttur.

 • Multi-Unit Ti-Base

  Multi-Unit Ti-Base’lerin baca yüksekliği 3.5 mm’dir. Özellikle porselen ve rezin materyaller kullanılarak üretilen çok üyeli köprü ve barların adeziv retansiyonu için uygundur. Dijital tasarım için orijinal Medentika kütüphanesi mevcuttur.

 • Multi-Unit Tarama Postu

  Multi-Unit tarama postu, modelin taranarak dijitalleştirilmesi için kullanılabilir. Tasarım için gereken Multi-Unit kütüphanesi, Medentika’dan ücretsiz olarak edinilebilir. Kütüphane 3Shape, DentalWings ve Exocad için mevcuttur.

 • Kobalt-Krom Döküm Dayanağı

  Kobalt-Krom döküm dayanağını çok yönlü uygulamak mümkündür. Oklüzel vidalı tek üye kronlar, simante edilebilir köprü restorasyonları için kişiye özel dayanaklar, teleskop tipi restorasyonda implant uyuşmazlıklarını gidermek için primer kronlar, döküm tekniği yardımıyla üretilebilir. Kobalt-Krom döküm dayanağı, hazır olarak gelen döküm platformu ile eriyip yok olan plastikten yapılan vida bacasından oluşur.

 • ASC Flex

  ASC-Flex Medentika’ya özel tekolojisi ile zorlu vakalarda size esneklik sağlar, kesilebilir baca teknolojisi sayesinde zorlu vakalarda çözüm sunar. 

Bizimle iletişime geçin​

Tüm sorularınızın yanıtlarını almak ve özellikle ürünler hakkında detaylı bilgi edinmek için bizimle iletişime geçin. Her zaman yanınızdayız!


Randevuya en iyi şekilde hazırlanabilmek için aşağıdaki yanıtları bekliyoruz:    Veri kullanımı sözleşmesi*
Lütfen yukarıda gördüğünüz kodu giriniz​

*Zorunlu alan