Medentika®'dan en yenilikçi implant sistemi

Quattrocone çok yenilikçi bir implant sistemidir. Hem immediyat yerleştirme/yükleme ile kombine QuattroFix tedavi kapsamı ile kullanım hem de yumuşak kemik, çekim soketlerinde immediyat implantasyon ve estetik açıdan kritik alanlar için özellikle uygundur.

  • Konik tasarım ve progresif mikro-makro yiv olumsuz kemik yatağı durumlarında bile ortalamanın üzerinde bir primer stabilite sağlar.
  • Sistem immediyat implantasyon için en iyi seçimdir. Konik implant apeksi aynı zamanda dar açıklıklar için ek seçenekler sunar.
  • Quattrocone30 implantı – adını 30° açıyla eğimli implant omzundan alır – tam dişsiz veya eğimli atrofik çenelere yeni bir boyut katar.

Quattrocone - Medentika®'dan en yenilikçi implant sistemi


Yüzey

Yüksek ölçüde saf, kumlanmış ve asitlenmiş yüzey implant omzuna kadar tüm implant uzunluğu boyunca uzanır. İmplantın uzun dönemli optimum ve özellikle güvenli osseoentegrasyonunu desteklemek üzere kemik oluşturan hücrelerin apozisyonunu mümkün kılmak için mükemmel boyutlara sahip mikro-makro pürüzler içerir. Koronal mikro yiv ve konik arayüzle kombinasyon halinde implant omzunun ötesinde arayüze kadar mükemmel kret kemik oluşumu sağlar.


Kret mikro yivi

Kret mikro yivi kret bölgesinde kemik hücrelerinin kalıcı apozisyonu ve retansiyonunu destekler. Yüksek hassasiyette konik iç bağlantıyla kombinasyon halinde kret altı yerleştirmeyle arayüze omzun ötesinde kemik apozisyonu sağlar.


İmplant bağlantısı

Derin ilk konik implant bağlantısı güçleri implantın derinliğinde dağıtır ve yüksek mekanik stabilite sağlar. Dayanağın açık konumlandırılması için sadece dört olası rotasyon pozisyonu.


İmplant şekli

Quattrocone implantının implant gövdesi kök şekilli bir paternle uzanır ve yüksek profilli bir yiv ve 3 kesme kenarıyla zor durumlarda bile yüksek primer stabilite sağlar. İmmediyat implant yerleştirme ve immediyat yükleme için ideal. 


Yüksek profilli yiv

Yeni geliştirilmiş yüksek profilli yiv ile tüm kemik koşullarında maksimum primer stabilite. Çok yüksek primer stabiliteye rağmen kemiğe kendiliğinden girer ve naziktir. Dönüş başına 1 mm yiv genişliği sayesinde kısa yerleştirme süresi. 

QuattroFix tedavi kavramı ve açılı implant yerleştirmeleri ile tüm endikasyonlar için özel olarak geliştirilmiş ve patentlenmiştir

Quattrocone 30 – QuattroFix tedavi kavramı için özellikle geliştirilmiş ve patentlenmiştir

İmplant omzu 30°

30° omuz açısı. QuattroFix tedavi kavramını kullanırken 30° eğimle konumlandırma durumunda kemikle hizalı son konumlandırma için.


Yüzey

Yüksek ölçüde saf, kumlanmış ve asitlenmiş yüzey implant omzuna kadar tüm implant uzunluğu boyunca uzanır. İmplantın uzun dönemli optimum ve özellikle güvenli osseoentegrasyonunu desteklemek üzere kemik oluşturan hücrelerin apozisyonunu mümkün kılmak için mükemmel boyutlara sahip mikro-makro pürüzler içerir. Koronal mikro oluklar ve konik arayüzle kombinasyon halinde implant omzunun ötesinde arayüze kadar mükemmel Krestal kemik oluşumu sağlar.


Mikro yapı

Kret mikro oluk yapısı. QuattroFix tedavi kavramıyla kusursuz kemik retansiyonu için.


İmplant şekli

Quattrocone30 implantının implant gövdesi kök şekilli bir paternle uzanır ve yüksek profilli bir yiv ve 3 kesme kenarıyla zor durumlarda bile yüksek primer stabilite sağlar. İmmediyat implant yerleştirme ve immediyat yükleme için ideal. 


Yüksek profilli yiv

30° eğimli pozisyon için geliştirilmiş yüksek profilli yiv geometrisi. 30° yiv kenarları güçleri kemiğe ideal bir şekilde aktarır. İmplant eğilmesi yok. 0,60 mm değerine azaltılmış yiv açıklığı kemikte implant gövdesinin hassas bir şekilde rotasyonel hizalanması ve dikey konumlandırılmasını sağlar ve çok yüksek primer stabilite garanti eder.


İmplant bağlantısı

Özel olarak geliştirilmiş çok derin konik implant bağlantısı 30° açıyla uygulanan güçleri implantın derinliklerinde dağıtır ve yüksek mekanik stabilite sağlar. Sadece tek olası rotasyon pozisyonu dayanağın yanlış konumlandırılmasını imkansız hale getirir.

Kaynaklar