75 yılı aşkın tutku

Anthogyr 75 yılı aşkın geçmişe, inovasyona, deneyime, profesyonellere ve uzmanlığa sahiptir. Anthogyr Kitabı ile şirketin kalbine hoş geldiniz.

1800 - 1947, Anthogyr kökleri

Anthogyr ailesinin serüveni, 1800 yılında bu ismi ilk taşıyan kişi olan Claude Anthoine’nin 1800 yılında saat üretimine başlamasıyla başladı. Sonra 1917 yılında torunu Émile, Anthoine Émile et Fils (AEF) şirketini kurdu.

1943

Anthogyr markasının doğuşu: 1943 yılında şirket dental aletler üretmeye başladı. "Anthogyr" adı "Anthoine" kelimesinden gelen “Antho” ve "dönmek" anlamına gelen "gyr" kelimelerinin birleşiminden oluşur.

1947

Diş hekimliğinde uzmanlaşan Anthogyr şirketi René Anthoine tarafından kuruldu.

1950 - 1970, Anthogyr diş hekimi koltuğu dışında her şeyi üretmeye başladı

1949 yılında Anthogyr halihazırda geniş bir aksesuar yelpazesi ve son derece teknik dental aletler üretiyordu. 1950 yılında Anthogyr motorlu bir halat dental el kısmı için bir patent başvurusu yaptı ve bunu birçokları takip edecekti.

Anthogyr'de dış kaynak kullanımı bir yenilik penceresi ve teşvik faktörü

Anthogyr bağlantılı teknoloji ve tıp gibi ileri pazarlarda sözleşmeli iş yaptırma için ilk adımları attı.

1980 - 1990, göz alıcı bir gelişme

Bu dönem 1979 yılında Claude Anthoine'in gelmesi ve birkaç yıl sonra dışarıya yaptırılan ilk dental implantların üretimiyle Anthogyr için bir dönüm noktasını temsil eder.

1984

Anthogyr tarafından dışarıda ürettirilen 1. implant dental cerrah Gérard Scortecci tarafından icat edilen disk implantın çapraz kesiti oldu.

1995

Anthogyr, ARGE bölümünü kurdu.

1997

Kalite ve güvenilirlik imajıyla Anthogyr kendi adıyla ilk implantı pazarladı: Anthofit; asistanlığını  Dr. Louis Durif’in doktor oğulları yaptı. Gilles ve Charles Durif halen Anthogyr ortaklarıdır.

1999

Anthogyr dental aletler ve aksesuarlar üretmeye devam etti ve yenilikçi bir endodontik alet olan Niti Control® ürününü çıkardı.

2000

Anthogyr tarafından bir eğitim ve öğrenim merkezi olan Anthogyr Campus oluşturuldu.

2005

Anthogyr Mont-Blanc serisini piyasaya çıkardı. Bu seri implant cerrahisinde kullanıldı.

2010, yeni bir dönem

Eric Genève 2008 yılında Genel Müdür ve 2010 yılında Başkan oldu.

2009 yılında Anthogyr implantoloji stratejisinin kalbinde yer alan yüksek performanslı bir implant sistemi olan Axiom® lansmanını imzaladı ve bunu Avrupa, Güney Amerika ve Asya'da çok sayıda bağlı kuruluş açılmasıyla markanın uluslararası genişlemesi takip etti.

2007 implantoloji için büyük dönüm noktasıydı

2007

Anthogyr, Sallanches içinde yeni, çok daha büyük ve ultra modern bir üretim tesisine geçti.

2009

Anthogyr  Axiom® Concept adlı yeni bir implant serisi çıkardı. Bu serinin çıkmasıyla Anthogyr implantoloji pazarının ön saflarında yer almaya başladı.

2011

Axiom® Concept serisi Axiom® PX implantı eklenmesiyle büyüdü.

Anthogyr 2. fizyosu olan Implanteo® LED motor ürününü çıkardı.

2012

Anthogyr özelleştirilmiş protezler tasarım ve üretiminde uzman olan  Simeda® şirketini satın aldı. Bu satın alma Anthogyr için protez destekli stratejinin temeliydi.

2016

Anthogyr Çin'de 15 yıl yer aldıktan sonra bu harika bölgede büyümesini hızlandırmak üzere Straumann Group ile benzeri görülmemiş bir ortaklık sözleşmesi imzaladı.

2017

Anthogyr, implantoloji pazarında ilerlemeye devam etti ve yeni tedavi alanlarının yolunu açan Axiom® Multi Level® çözümü ürününü çıkardı.

2017

Anthogyr 350 çalışanı ile 70. yıldönümünü kutladı.

2019'dan günümüze

2019

Anthogyr, Çin'de Anthogyr markasını geliştirmek için başarılı bir ortaklığa girmesinden 3 yıl sonra Straumann Group'a katıldı. Amaç global bir marka haline gelmek ve uluslararası varlığımızı güçlendirmek üzere gelişmemizi hızlandırmaktır. 

2020, halen Simeda® ile yenilik yapmaya devam etmekteyiz.

Anthogyr Simeda® çözümleri ile yenilik yapmaya devam etmektedir; AxIN®, Açılı Erişimli vidalı zirkonya Simeda®  dişi ve Simeda® Additive, tam rezin metal protez için katkı teknolojisine dayalı titanyum üst yapı.