Medentika spouští nové výrobní centrum

Medentika se přesunula na své nové výrobní centrum v Altburgu v blízkosti Calwu dříve, než bylo plánováno. Základní kámen byl položen před méně než rokem a půl v listopadu 2019. I přes pandemii covidu-19 byla nová stavba v průmyslové oblasti Würzbacher Kreuz dokončena rychle. „Přesun společnosti tohoto rozsahu v souladu se striktními bezpečnostními požadavky je nesmírná výzva – všechno však šlo lehce a byli jsme schopni pracovat bez významných přerušení – na novém výrobním centrum s 3 500 m2 prostoru,“ vysvětluje vedoucí výroby Marcel Kiefer. 38 zaměstnanců přešlo z předchozího pracoviště v Renningenu do Altburgu. A toto je pouze začátek: tento rok plánuje společnost rozšířit své řady o 15 nových zaměstnanců.

„Implantační protetika je obor s rostoucí důležitostí již několik let. To odráží i rostoucí poptávka ve společnosti Medentika. Očekávání jsou vysoká – nový moderní závod byl správným krokem a bylo potřebné zajistit budoucnost společnosti Medentika GmbH se sídlem ústředí v Hügelsheimu,“ uvádí výkonný ředitel Bernd Gaddum. Nové prostory mají vyšší výrobní kapacitu než staré pracoviště. Také se v nich nachází nové přístroje a špičkové technologie. Výroba a procesy jsou udržitelnější a efektivnější. Vlastní budova je také moderní co do tvorby energie: většina elektřiny používané k napájení pracoviště je vyráběna fotovoltaickými systémy v areálu. Systém záchytu tepla znamená, že energie z výrobních strojů se používá k topení v budově. Nové výrobní centrum má také školicí centrum. V jeho středu se nachází školicí místnost s výhledem na „transparentní výrobu“. 

Právní forma byla také se stěhováním změněna. 1. ledna 2021 došlo ke spojení původní výrobní společnosti Medentika CNC GmbH se společností Medentika GmbH.