Yumuşak kemikte bile yüksek primer stabilite

Yeni geliştirilmiş yüksek profilli yiv, yumuşak kemikte bile yüksek primer stabilite sağlar ve ekstraksiyon soketlerine doğrudan implantasyonu mümkün kılar. İmplant boyun bölgesindeki kaba mikro yiv, kret kemiğinin* korunmasını destekler ve özellikle sinüs kaldırma durumunda primer stabiliteyi arttırır.

Procone - yumuşak kemikte bile yüksek primer stabilite


Paralel duvarlı yüksek profilli yiv

Paralel duvarlı yüksek profilli yiv yüksek primer stabilite sağlar. Yüksek primer stabilite ayrıca yerleştirme sırasında implant hafif geri çevrilse bile kalır. Bu durum cerraha implantın yatay konumlandırılması için daha fazla esneklik sunar.


İmplant bağlantısı

İmplant bağlantısı Camlog Tube-in-Tube® implant dayanağı bağlantısıyla uyumludur**. Medentika® işlevsel ve son derece hassas protetik restorasyonlar üretmek için çeşitli seçenekler sunar. C Serisi içindeki ürünlerin geniş çeşitliliği Camlog** ve Procone implantarının optimum restorasyonunu mümkün kılar.


Kret mikro yivi

Kret mikro yivi kret bölgesinde kemik hücrelerinin* apozisyonu ve retansiyonunu destekler. Kaba mikro yiv yumuşak kemik ve/veya sinüs kaldırmayla primer stabiliteyi arttırır. İşlevsel güçler çevre kemiğe dağıtılır ve kemikte pozitif mekanik uyarım oluşturur.


Konik yüksek profilli yiv

Procone implant gövdesi apikal bölgede konik olarak daralır ve yüksek profilli yiv ve 3 kesme kenarıyla zorlu durumlarda bile yüksek primer stabilite sağlar. Yeni geliştirilmiş yüksek profilli yiv ile tüm kemik koşullarında optimize primer stabilite. Kemiğe kendiliğinden girer ve yüksek primer stabiliteye rağmen naziktir. Dönüş başına 0,9 mm yiv genişliği sayesinde kısa yerleştirme süresi.


Yüzey

Yüksek ölçüde saf, kumlanmış ve asitlenmiş yüzey 0,4 mm makineyle oluşturulmuş implant boynu bölgesine kadar tüm implant yüzeyince uzanır. İmplantın uzun dönemli optimum osseoentegrasyonunu güvenli bir şekilde desteklemek üzere kemik oluşturan hücrelerin apozisyonu için mükemmel boyutlara sahip mikro-makro pürüzler içerir. Koronal mikro yiv ve yüksek hassasiyetli implant dayanak bağlantısıyla kombinasyon halinde mükemmel kret kemik oluşumu sağlayabilir.

* Mikro yiv ile krestal kemik koruma prensibi temelinde. 
** Camlog ürünleri, Medentika® ile yasal veya finansal bir ilişkisi olmayan Camlog Biotechnologies AG tarafından sağlanır .

Kaynaklar